K2

Co obsahuje vitamín K? Zásobte svou lednici zelenými potravinami!

Vitamín K je vynikající živinou pro srážlivost krve, zdravé srdce a odolné kosti. Ale kde ho získat? Víte, co obsahuje vitamín K? Prozradíme vám, jaké dobroty nakoupit.

Co obsahuje vitamín K? Zásobte svou lednici zelenými potravinami!

K čemu je dobrý vitamín K?

Mezi ostatními vitamíny patří mezi ty nejméně známé. Je to škoda, jelikož se podílí na několika klíčových činnostech, bez kterých se tělo neobejde:

 • Je součástí procesu srážlivosti krve,
 • pomáhá ukládat vápník z krve do kostí,
 • pečuje o srdce a cévní systém.

Vitamín K známe ve dvou podobách, rozepisujeme se o nich níže. Obecně platí, že ho máme v jídelníčku spíše nedostatek, především pak vitamínu K2. Přečtěte si, co obsahuje vitamín K:

Vitamín K1 hledejte v zelenině

Listový salát, kapusta, špenát, brokolice nebo kadeřávek – to je jen pár zástupců zelené barvy, která vás na přítomnost vitamínu K1 upozorní. Tuto formu vitamínu K není tak obtížné získat. Zeleninu bychom měli jíst všichni, a navíc ji seženeme v každém obchodě či na zahrádce. 

Zároveň se zjistilo, že vitamín K1 je organismem poměrně špatně využit. Vstřebá se ho jen část a zbytek je vyloučen.

Vitamín K2 má velmi neobvyklý zdroj

Náš jídelníček jednoznačně obsahuje převahu vitamínu K1. Potřebný je ale také jeho bráška K2. Vitamín K2 se vyskytuje ve fermentovaných potravinách, zejména v tzv. natto sýru – pochoutce ze sojových bobů. Ta je ale doma v Asii, ne u tady u nás. Menší množství vitamínu K2 bychom našli i ve vajíčkách a mléce farmářského původu. 

Zajímavost: vitamín K2 je také v malém množství tvořen střevními bakteriemi. Další důvod, proč se pečlivě starat o svůj mikrobiom!

Na užívání vitamínu K by si měli dát pozor lidé užívající léky na ředění krve. V takovém případě doporučujeme konzultaci s lékařem. Jinak však platí, že bychom všichni měli myslet na dostateční příjem Káčka. Snažte se každý den sníst něco, co obsahuje vitamín K nebo zauvažujte o kvalitním doplňku stravy. Vaše srdce a kosti vám budou vděčné!

Vitamín K2 Complex balení

Vitamín K2 Complex

Vyzkoušejte supervitamín K2 zdarma!

* platíte pouze poštovné a balné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

 • {{ myComment.createdAt }}

  {{ myComment.name }}:

  {{ myComment.text }}

 • {{ comment.createdAt }}

  {{ comment.name }}:

  {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2023 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.

Odesílá se